BOSCH 12-Volt Max Lithium-Ion 2-Tool Cordless Combo Kit CLPK241-120, Blue
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
AZB009K1HMBK
  • Blue
  • Blue
Deliver to
FREE Return FREE delivery bySaturday, May 16, Order within
Returns: 30-day Refund / Replacement
In Stock
Out of Stock
Description
  • VARIABLE SPEED: The Bosch PS41 features variable speed settings and delivers 930 inch-lbs. of torque and a no-load rpm of 2,600 while the Bosch PS130 hammer drill driver drives 265 inch-lbs. of max torque and up to 19,500 bpm.
  • COMPLETE: The CLPK241-120 combo kit comes complete with the PS41 impact driver, the PS130 3 8 inch hammer drill driver, (2) 12-Volt max 2.0 Ah batteries, 12-Volt charger, and a carrying case.
  • Bosch 12V Max cordless power tools and 12V Max chargers and batteries are covered by a three year limited warranty