Audiopipe APMN-2000 RMS Class D Monoblock Subwoofer Amplifier, 2000W Mono Sub Amp
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
AZB084ZYBSB5
  • 51k7h8W3TyL._SL500_.jpg
  • 41a7jrrJqRL._SL500_.jpg
  • 51a7EvIFLwL._SL500_.jpg
  • 414jBik9-nL._SL500_.jpg
  • 51hfoH1unmL._SL500_.jpg
  • 41BKYkNtArL._SL500_.jpg
Deliver to
FREE Return FREE delivery bySaturday, May 16, Order within
Returns: 30-day Refund / Replacement
In Stock
Out of Stock
Description
  • PLEASE NOTE: Its Recommended Grounding To The Frame of The Vehicle.
  • RMS Power Rating (4 ohms): 770 watts x 1 channel. - RMS Power Rating (2 ohms): 1300 watts x 1 channel.
  • RMS Power Rating (1 ohm): 1944 watts x 1 channel.
  • Frequency Response: 30-180Hz. LPF: 40-180Hz Subsonic Filter: 5-50Hz
  • Fuses: 1 X 150A AFC fuse and fuse holder (included) Remote bass knob, 1 Ohm Stable.